opony letnie - co myślicie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • tomek.wlkp
    Ambiente
    • 2014
    • 132
    • Octavia II (1Z3)
    • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

    Powiedzcie mi czy 205 55 15 były montowane do Octavii II FL ? Bo takie mam na lato od niemca
    Czarna Diablica

    Komentarz

    • bl
      Rider
      • 2009
      • 389
      • BMW
      • CKFC 2.0 TDI CR 150 KM

      Zamieszczone przez tomek.wlkp
      Powiedzcie mi czy 205 55 15 były montowane do Octavii II FL ? Bo takie mam na lato od niemca
      Zobacz rozmiary na wewnetrznej naklejce na klapce od wlewu paliwa, ale chyba bylo tak:
      195/65/15 -> 205/60/15 -> 205/55/16 -> 225/45/17

      Komentarz

      • tomek.wlkp
        Ambiente
        • 2014
        • 132
        • Octavia II (1Z3)
        • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

        rzeczywiście na wlepce było, nie wpadłem na to, dzięki
        Czarna Diablica

        Komentarz

        • koper009
          Rider
          • 2013
          • 282

          koledzy mam pytanie - mam 17" ori RS w Octavie I - czy wejda tam opony 205/55/17 lub 215/55/17 bo dostałem dobrą ofertę na Nexen N8000.
          czy profil 55 nie będzie za wysoki ? może lepiej 50 ?
          180 powodów do uśmiechu - RS Batman

          Komentarz

          • dudek_t
            L&K
            • 2008
            • 1421

            Zamieszczone przez tomek.wlkp
            Powiedzcie mi czy 205 55 15 były montowane do Octavii II FL ? Bo takie mam na lato od niemca
            Nie były. 205/60 R15 lub 205/55 R16.

            Komentarz

            • roko
              Classic
              • 2012
              • 39

              Tegoroczna nowość od Uniroyal - RainExpert 3

              Komentarz

              • slawciol
                Rider
                • 2014
                • 263

                Co wybrać? Dunlop sp 01 czy bluresponse. Wiadomo, komfort (cisza) oraz właściwości jezdne. Oponki w rozmiarze 215 50 r17. cena mnie nie interesuje.
                czarna perła

                Komentarz

                • howard
                  Rider
                  • 2014
                  • 255

                  Jak komfort 60% i bezpieczeństwo 40% to blue jak komfort 40% i 60% bezpieczeństwo sp 01. Opony zbliżone blue pewnie cichsze ale sp01 tez nie sa głośne.
                  Ja wybralbym z tej pary sp01.
                  choc osobiście polecalbym Continental Ecocontakt choc w twoim przypadku (rozmiar ) sportcontakt lub Michelin energy saver
                  Póki się nie psuje nie ma co narzekać i szukać problemów :-)

                  Komentarz

                  • PAOLO ESCO
                    RS
                    • 2009
                    • 6626
                    • Volkswagen
                    • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                    Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat opon Kormoran GAMMA B2 - czy te nasze Polskie opony są "aż tak złe" czy po prostu stosunek cena/jakość jest adekwatny do tego co otrzymujemy. Opinie na necie są bardzooo podzielone :roll:

                    Pytam się ponieważ szukam jakichś w miarę cenowo rozsądnych opon do ojca Octavki (jazda głownie po mieście i na krótkich trasach , 2-3 razy w roku jakiś wyjazd dłuższy). Jak widzę większość strefy "budżetowej" to chinole... więc nie wiem czy nie lepiej kupić coś made in Poland / pseudo Michelin :roll:
                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                    Komentarz

                    • zepter00
                      RS
                      • 2008
                      • 2304

                      Bierz Dębica Presto i ojciec będzie bardzo zadowolony. To najlepsze polskie opony letnie jakie kiedykolwiek zostały zrobione. Asymetryczne. W konkurencjach "mokrych" wygrywają z wieloma o wiele droższymi i bardziej renomowanymi produktami. Nie jestem teoretykiem ponieważ miałem je na Renówce Thali 1,5Dci przez dwa lata do czasu sprzedaży fury... a poza tym namówiłem na nie wujka do Corolli combi i dziękował mi za radę a ceną był zachwycony. .. mówił nawet, że lepsze niż Micheliny na których jeździł przedtem.. Paolo Esco: Zaufaj mi jako zapirdalaczowi i gościowi, który po kryjomu wącha opony :wink:
                      Wyszukiwarka najlepszych cen: miliony produktów, tysiące sklepów, setki opinii dziennie, jedno miejsce – Skąpiec.pl – wejdź i oszczędzaj!
                      Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

                      "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

                      Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

                      Komentarz

                      • slawciol
                        Rider
                        • 2014
                        • 263

                        Zamieszczone przez howard
                        Jak komfort 60% i bezpieczeństwo 40% to blue jak komfort 40% i 60% bezpieczeństwo sp 01. Opony zbliżone blue pewnie cichsze ale sp01 tez nie sa głośne.
                        Ja wybralbym z tej pary sp01.
                        dzięki za podpowiedz ale czy nie jest odwrotnie z parametrami, przynajmniej według etykiet blu wypada dużo lepiej
                        bluresponse

                        sp01
                        czarna perła

                        Komentarz

                        • aldam
                          L&K
                          • 2006
                          • 1036

                          sp01 miałem i polecam. Zjechałem je w 5 sezonów. Dużo przeszły. Wada ząbkują.
                          Audi A4 1.8TFSI

                          Komentarz

                          • PAOLO ESCO
                            RS
                            • 2009
                            • 6626
                            • Volkswagen
                            • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                            Zamieszczone przez zepter00
                            Dębica Presto
                            tez miałem Debicę i była OK ... ale ojciec potrzebuje opony 17' z Dębicy jest tylko seria Furio
                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                            Komentarz

                            • zepter00
                              RS
                              • 2008
                              • 2304

                              Aha... rozumiem... To twój tata to niezły hardocorowiec. :roll: Może warto przejść na 15 lub 16? :wink:
                              Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

                              "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

                              Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

                              Komentarz

                              • PAOLO ESCO
                                RS
                                • 2009
                                • 6626
                                • Volkswagen
                                • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                Zamieszczone przez zepter00
                                Może warto przejść na 15 lub 16?
                                teraz ma Fuldy 17 ale nie chce przejść na mniejsze. Spoko coś mu znajdę...
                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                Komentarz

                                • slawciol
                                  Rider
                                  • 2014
                                  • 263

                                  Zamieszczone przez aldam
                                  sp01 miałem i polecam. Zjechałem je w 5 sezonów. Dużo przeszły. Wada ząbkują.
                                  Dzięki za podpowiedz.Wybór padł właśnie na nie, a ząbkowanie opon to chyba wina zawieszenia.
                                  czarna perła

                                  Komentarz

                                  • eaglemirek
                                    RS
                                    • 2010
                                    • 14101
                                    • Octavia II combi (1Z5)
                                    • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                    Opony kierunkowe z dużymi zewnętrznymi klockami są podatne na ząbkowanie. Ja swoje Fuldy (na takich wyjechał z salonu) wywaliłem po 17kkm bo wyły niemiłosiernie. Wyleczyłem się raz na zawsze z takich opon :!:
                                    Miałem takie: fulda carat exelero 225/45r17
                                    Gumiarze pytali kto mi założył kierunkowe do zawieszenia jakie ma Octavia Teraz mam CSC3 ponad 60kkm i mimo że już są do wymiany bo zjechane to nadal nie wyją :!:



                                    CB Harry II ASC + Triflex

                                    Pozdrawiam Mirek!!

                                    Komentarz

                                    • slawciol
                                      Rider
                                      • 2014
                                      • 263

                                      A czy przypadkiem sp01 ma bieżnik asymetryczny (nie kierunkowy)?
                                      czarna perła

                                      Komentarz

                                      • endryu
                                        RS
                                        • 2006
                                        • 3773
                                        • Octavia II combi (1Z5)
                                        • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                        Zamieszczone przez eaglemirek
                                        Teraz mam CSC3 ponad 60kkm i mimo że już są do wymiany bo zjechane to nadal nie wyją :!:
                                        Czyli następne prawdopodobnie będą CSC5 :?:
                                        O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                        O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                        =================================================

                                        Komentarz

                                        • eaglemirek
                                          RS
                                          • 2010
                                          • 14101
                                          • Octavia II combi (1Z5)
                                          • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                          slawciol, KolegaPAOLO ESCO, zadał pytanie odnośnie Kormoran GAMMA B2 które są kierunkowe :!:
                                          zepter00, zapodał linka odnośnie Dębica Presto które mają od strony wewnętrznej pojazdu duże niepołączone klocki które mogą pracować na osi wleczonej (czyli wg mojej wiedzy mają szanse ząbkować)
                                          Jeśli popatrzysz na budowę bieżnika w zalinkowanych przez ciebie sp1 to zobaczysz że również ma duże klocki od strony wew. samochodu :!:
                                          Dla przykładu zobacz i porównaj budowę bieżnika z np tymi oponami

                                          Michelin pilot sport 3
                                          Continental ContiSportContact 3

                                          widzisz różnicę w budowie wew. klocków bieżnika :?:

                                          I od razu zaznaczam że nie jestem jakimś znawcą od opon. Ktoś mi to kiedyś wyjaśnił i wiedza się ta jak na razie u mnie sprawdza. Dlatego zabrałem głos a czy ktoś zdecyduje tak czy inaczej to już nie mój problem kolego :!: Dodatkowo taka sama opona inaczej będzie się ścierała u kogoś co dużo lata po autostradach a inaczej kto dużo jeździ po mieście i na zakrętach będzie opona pracowała również na boki. Obciążenie tylnej osi też ma znaczenie.

                                          [ Dodano: Sro 21 Sty, 15 16:25 ]
                                          Zamieszczone przez endryu
                                          Czyli następne prawdopodobnie będą CSC5 :?:
                                          Jeśli dostępne będą 3 to wezmę 3 bo się sprawdziły



                                          CB Harry II ASC + Triflex

                                          Pozdrawiam Mirek!!

                                          Komentarz

                                          • slawciol
                                            Rider
                                            • 2014
                                            • 263

                                            Zamieszczone przez eaglemirek
                                            slawciol, KolegaPAOLO ESCO, zadał pytanie odnośnie Kormoran GAMMA B2 które są kierunkowe :!:
                                            zepter00, zapodał linka odnośnie Dębica Presto które mają od strony wewnętrznej pojazdu duże niepołączone klocki które mogą pracować na osi wleczonej (czyli wg mojej wiedzy mają szanse ząbkować)
                                            Jeśli popatrzysz na budowę bieżnika w zalinkowanych przez ciebie sp1 to zobaczysz że również ma duże klocki od strony wew. samochodu :!:
                                            Dla przykładu zobacz i porównaj budowę bieżnika z np tymi oponami

                                            Michelin pilot sport 3
                                            Continental ContiSportContact 3

                                            widzisz różnicę w budowie wew. klocków bieżnika :?:


                                            Napisałeś pod moim postem więc sądziłem że piszesz do mnie ;-)
                                            Fakt, jest różnica, wiec jak nie sp01, to jakie w rozmiarze 215/50/17?
                                            Bo czy conti czy inne to juz od 70db w górę
                                            na pewno nie chce Michelin energy saver, bo teraz mam i są wyząbkowane.
                                            czarna perła

                                            Komentarz

                                            • eaglemirek
                                              RS
                                              • 2010
                                              • 14101
                                              • Octavia II combi (1Z5)
                                              • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                              slawciol, Jak pisałem wcześniej nie jestem znawcą w tej dziedzinie i posiłkuję się tylko wiedzą którą kiedyś otrzymałem na co zwracać uwagę :P
                                              Patrząc na zalinkowane dunlopy to wychodzi że nie powinny (klocki od strony wewnętrznej są połączone więc mają mniejszą podatność na pracę i nierównomierne ścieranie bieżnika)
                                              Może niech się jeszcze wypowiedzą bardziej zapoznani z tematem, bo wiem że są tu tacy.

                                              [ Dodano: Sro 21 Sty, 15 17:38 ]
                                              slawciol, Czemu usunąłeś linka z Dunlopami :?: Ja odpisuję a tu sznurek znika :shock:



                                              CB Harry II ASC + Triflex

                                              Pozdrawiam Mirek!!

                                              Komentarz

                                              • PAOLO ESCO
                                                RS
                                                • 2009
                                                • 6626
                                                • Volkswagen
                                                • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                                Zamieszczone przez eaglemirek
                                                pytanie odnośnie Kormoran GAMMA B2 które są kierunkowe
                                                dziękuję za informację.
                                                Sam mam teraz Continentale i te ContiSportContact są zdecydowanie na +. Co do opon dla ojca to będę na weekend u niego to "coś" wybierzemy.
                                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                Komentarz

                                                • slawciol
                                                  Rider
                                                  • 2014
                                                  • 263

                                                  Zamieszczone przez eaglemirek
                                                  slawciol, Jak pisałem wcześniej nie jestem znawcą w tej dziedzinie i posiłkuję się tylko wiedzą którą kiedyś otrzymałem na co zwracać uwagę :P
                                                  Patrząc na zalinkowane dunlopy to wychodzi że nie powinny (klocki od strony wewnętrznej są połączone więc mają mniejszą podatność na pracę i nierównomierne ścieranie bieżnika)
                                                  Może niech się jeszcze wypowiedzą bardziej zapoznani z tematem, bo wiem że są tu tacy.

                                                  [ Dodano: Sro 21 Sty, 15 17:38 ]
                                                  slawciol, Czemu usunąłeś linka z Dunlopami :?: Ja odpisuję a tu sznurek znika :shock:
                                                  Upss ;-)
                                                  Zlikwidowałem linka bo naczytałem się że nawet te mają tendencję do ząbkowania więc Dunlopy poszły w piz.u.
                                                  A link był do tych:dunlop
                                                  czarna perła

                                                  Komentarz

                                                  • eaglemirek
                                                    RS
                                                    • 2010
                                                    • 14101
                                                    • Octavia II combi (1Z5)
                                                    • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                                    PAOLO ESCO, Jestem zdania że na tych kilkudziesięciu centymetrach kwadratowych które nas trzyma na drodze nie ma co oszczędzać I wcale nie dotyczy to tylko osób które poruszają się po naszych drogach dynamicznie :diabelski_usmiech



                                                    CB Harry II ASC + Triflex

                                                    Pozdrawiam Mirek!!

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...